KERATION DIVA 3D
49,90 € Original price was: 49,90 €.44,90 €Current price is: 44,90 €.
A powerful hairdryer fitted with a long-lasting AC motor, that combines the innovative Micro Glitt technology, that protects the hair natural keratin, and 3D Therapy which provides shine, anti frizz and molecular reconstruction to the hair. Accessories including: 2 nozzle and 1 hair diffuser
In stock
Manual:
The hair dryer Keration Diva 3D is designed with the innovative Micro Glitt technology, which protects the hair natural keratin. Chemicals can make hair more sensitive, dull and damaged. Thanks to this technology, you can protect the natural hair keratin, ensuring a healthier and glossier appearance.
Moreover, this hair dryer is provided with 3D Therapy Ultra Ion technology, which uses the beneficial properties of ions, making hair glossier and softer, eliminating frizz.
The Keration Diva 3D is made of top quality materials, designed with an extreme attention to details. Its elegant design makes it an even more essential beauty tool.
| Weight | 1,14 kg |
|---|---|
| Desired effect | Anti frizz ,Reconstruction ,Shine |
| Tecnology | Ultra Ion 3D Therapy |
| Power | 2300 W |
| Motor | AC |
| Internal lining | Micro Glitt |
| Temperatures | 3 |
| Speed | 2 |
| Cold air blow | Yes |
| Removable filter | Yes |
| Cable length | 2,20 m |
| Cable with hook | Yes |
| Accessories included | 2 Nozzles ,Hair diffuser |
| Weight without cable | 556 g |
| Voltage range | 220-240V~ |
Related products




